Aktualizacja najlepszych lokat i kont oszczędnościowych – kwiecień 2015 rok

przez | 2 kwietnia 2015

Nie mamy dobrych czasów dla oszczędzających. W porównaniu do ubiegłego miesiąca aż sześć banków zdecydowało się na obniżkę oprocentowania oferowanych przez nie lokat bankowych. W przypadku kont oszczędnościowych nie jest lepiej bo, aż 9 banków zdecydowało się obciąć i tak już skromne oprocentowanie. Jako ciekawostkę dodam, że znalazły się dwie perełki, w przypadku których oprocentowanie kont urosło – Getin Konto Oszczędnościowe podniosło oprocentowanie z 3,5% na 4% i jest to najlepsze aktualnie konto oszczędnościowe razem z Orange Finanse. Drugim bankiem, który zdecydował się na taki ruch jest Millenium, który podniósł oprocentowanie o zaledwie 0,1% z 3,0% na 3,1% zapewne aby lepiej wypaść we wszelkich rankingach (w moim rankingu awansował z 10 pozycji na 5 pozycję).

Aktualizacja lokat i kont oszczędnościowych

Aktualizacja rankingu lokat

Nadal najlepszą pozycją jest dwu miesięczna db Lok@ta od Deutsche Bank, która daje nam zarobić aż 5% w skali roku. Niestety według moich prognoz nie potrwa to długo gdyż pojawiły się plotki, że Deutsche Bank będzie próbował sprzedać swoją działalność w Polsce i wycofać się z naszego rynku. Plotki te potwierdza fakt, że Deutsche Bank zakończył promowanie praktycznie wszystkich produktów w różnych programach.

[table “” not found /]

4% otrzymamy w sześciu bankach. Najciekawszym wyborem (do 15 kwietnia 2015 roku) oferta Raiffeisen Polbank, gdzie za założenia konta otrzymamy dodatkowy bonus 55 zł, a za założenie lokaty mobilnej na 4%, oprócz odsetek odtrzymamy bonus 10 zł, więc w sumie dostaniemy 65 zł premii dodatkowej oraz odsetki. Więcej o tej promocji napisałem we wpisie “55 zł za założenie konta“.

Wyciąg lokat na 4%:

[table “” not found /]

Pełny ranking dostępny jest na specjalnej podstronie – ranking lokat. Zapraszam do zaglądania tam chociaż raz na miesiąc, gdyż rynek lokat zmienia się dość dynamicznie.

Konta oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe wydaje się ciekawszym produktem niż lokata, a co dziwne cieszy się mniejszym zainteresowaniem wśród klientów. Pieniądze na takim koncie nie są zamrożone na określony czas, w razie potrzeby możemy wycofać środki, natomiast oprocentowanie depozytów na wielu kontach oszczędnościowych nie jest wcale gorsze niż na lokacie. Dodatkowo nie ma warunków jak bycie nowym klientem, a kwoty maksymalne są dość wysokie.

Wyciąg dwóch najlepszych kont, które oferują aż 4%:

[table “” not found /]

Jeśli szukasz konta oszczędnościowego w swoim banku to zapraszam do zobaczenia pełnego rankingu, gdyż jest duża szansa, że twój bank też coś ciekawego oferuje. Aby przejść do pełnego rankingu kont oszczędnościowych kliknij tutaj.

17 myśli nt. „Aktualizacja najlepszych lokat i kont oszczędnościowych – kwiecień 2015 rok

 1. Cris

  Przyznam, że przy aktualnej deflacji to lokaty i konta oszczędnościowe nadal nie wypadają tak źle jakby wynikało z procentów, które regularnie z miesiąca na miesiąc spadają. Jednak lepiej mieć nawet te 4% przy deflacji co daje nam ponad 4% realnie, niż mieć np. 6 przy inflacji 2-3%, bo wtedy mam 3-4%. Trzeba także na te lokaty spojrzeć z tej strony, że kwotowo może i mniej wychodzi, ale siła nabywcza złotówki rośnie a nie spada dzięki deflacji.

  1. Mateusz W. Autor wpisu

   Jaknajbardziej się zgadzam, w okresie kiedy inflacja była wysoka to każdy lokaciarz cieszył się z ochrony kapitału + 1-2% bonusu, teraz w sumie jest nawet lepiej, tyle że właśnie cyferki mniejsze, ale realny zarobek z lokat dobry.

 2. johny

  Myślisz że DB też idzie na sprzedaż? Mamy obecnie bankowy supermarket: Raiffeisen, bph, Millennium. Wcześniej BGŻ i meritum. Konsolidacja się rozpędza. Ciekawe czy na nasz walczący o klienta rynek wejdzie jakiś nowy gracz.

  1. Mateusz W. Autor wpisu

   W zagranicznej i chyba też polskiej prasie można było przeczytać że Goldman lub inny bank inwestycyjny rekomendował Deutsche Bankowi wyjście z Polski i jeszcze jakiegoś kraju, aby skupić się na głównej działalności i obniżce kosztów + bonus finansowy, bo DB nie jest w rewelacyjnej kondycji. Dodatkowo Bankier zakończył z końcem marca wszystkie kampanie dla DB co oznacza że nie chcą już pozyskiwać nowych klientów.

 3. Goskon

  Ja tam uważam że jak mają pieniądze leżeć na koncie bezużytecznie to lepiej niech leża na lokacie jak ma nawet 3-4 % zawsze to parę groszy zysku.

 4. Jakub

  Planuję otworzenie lokaty w najbliższym czasie – muszę powiedzieć, ze twój wpis jest pomocny 😀

 5. Marcin

  Bardzo pomocny wpis! Warto korzystać z tego rodzaju rankingów, żeby na marne nie tracić czasu w kolejkach bankowych i dowiedzieć się tego samego 🙂 A zakładanie lokat jest bardzo mądrym i bezpiecznym sposobem na pomnażanie swoich oszczędności.

 6. Znawca

  W banku smart coraz mniejsze oprocentowanie, kiedyś było 4% cały czas na koncie oszczędnościowym, teraz tylko lokata 1-miesięczna

  1. szuakm

   no teraz w banku smart jest 3 procent. więc o wiele mniej, ale wszyscy obniżyli diametralnie, więc i tak wychodzą na plus. no ale to nie jest już to co kilka mięsięcy temu. niestety.

 7. Michał

  Przy obecnych stopach procentowych lokaty nie pomnożą w jakimś istotnym stopniu naszego majątku. Jednak osobiście jestem zwolennikiem krótkich lokat, dzięki czemu nasz portfel jest stosunkowo płynny.

  1. Mateusz W. Autor wpisu

   Dzięki za komentarz.

   Ja natomiast jestem zwolennikiem kont oszczędnościowych, gdyż są one jeszcze bardziej płynne niż lokaty, a oprocentowanie nie odbiega jako znacznie od lokat. Konta oszczędnościowego nie trzeba przedłużać i szukać nowych ofert, po prostu jest i dopłacam tam co miesiąc określoną sumę i dodatkowo działa siła procentu składanego, dzięki czemu tzw. kula śnieżna nabiera sama rozpędu.

 8. Cris

  Z niecierpliwością czekam na nowe wpisy i w końcu jakieś atrakcyjne promocje bankowe.

  1. Mateusz W. Autor wpisu

   Wstyd się przyznać, masa pomysłów i zaczętych wpisów a zero takich które można by wypuścić na światło dzienne. Powinien pod koniec tego miesiąca pojawić się pierwszy nowy wpis.

 9. Batłomiej z Confrontera

  Jeżeli chcemy oszczędzać, to rzeczą oczywistą jest to, aby wybrać taki bank, który da nam możliwie jak największy zysk, niż pierwszy lepszy wybór. Dlatego, przed podjęciem decyzji o wyborze banku na lokatę, warto skorzystać właśnie porównywarki lokat, gdyż dzięki temu będziemy mieli wgląd i wybierzemy najlepszą ofertę.

  Pozdrawiam i zapraszam, Bartłomiej z Confrontera, http://confronter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *