Książki

W tym miejscu znajduje się polecana przeze mnie lista książek, które przeczytałem i są warte polecenia każdemu kto trafił na bloga związanego z finansami. Książki są podzielone na cztery kategorie:

 1. Książki o finansach osobistych
 2. Książki o inwestowaniu pieniędzy
 3. Książki o rozwoju osobistym
 4. Książki z zakresu motywacji

Dwie ostatnie kategorie nie znajdują się bez powodu, rozwój osobisty ma ogromne znacznie dla nas także w zakresie finansów. Czytając tego typu książki poznajemy siebie lepiej…

Na samym końcu znajdą się również te książki, których jeszcze nie przeczytałem lecz czekają one na swoją kolej u mnie. Będę wdzięczny za opinie zarówno o książkach z listy przeczytanych jak i opinie o tych które mam zamiar przeczytać. Każda taka opinia jest dla mnie niezwykle cenna.

Książki o finansach osobistych

 1. Jak zadbać o własne finanse?

  jak-zadbac-o-wlasne-finanse

  Unikalny, dostosowany do polskich realiów program skutecznego zarządzania finansami w 10 krokach! Dowiedz się, jaka jest faktyczna przyczyna twoich problemów z pieniędzmi, i zwalcz ją. Przestaw budżet domowy na mądre oszczędzanie. Pozbądź się szybciej swoich długów, poznaj mity kredytowe i naucz się unikać pułapek bankowych. Dowiedz się, gdzie bezpiecznie gromadzić oszczędności. Wybierz korzystne konto emerytalne i odłóż pieniądze na edukację dzieci.

  Na moim blogu możesz przeczytać recenzję tej książki.

 2. Droga do finansowej wolności

  droga-do-finansowej-wolnosci-bodo-schafer

  Czy problemy finansowe spędzają ci sen z powiek? A może dzięki pieniądzom jesteś w stanie urzeczywistnić wszystkie swoje pragnienia? Ta książka pokazuje drogę do dobrobytu, finansowego zabezpieczenia i finansowej wolności – drogę dostępną dla każdego. Bodo Schfer odkrywa przed nami wypróbowane sekrety budowania bogactwa i przedstawia zdumiewająco proste i jednocześnie bardzo skuteczne techniki przynoszącego zyski obchodzenia się z pieniędzmi.

  Na moim blogu możesz przeczytać recenzję tej książki.

Książki o rozwoju osobistym

 1. “Pełna moc możliwości”, Autor: Walkiewicz Jacek

  Pełna moc możliwości książka - autor Jacek Walkiewicz

  Książka o spełnionym życiu, zainspirowana przez 18-minutowy wykład na TEDx, który dostępny jest także na kanale Youtube.com tutaj. Pomyśl o swoich sukcesach. One nie są dziełem przypadku. Żadne „udało się”, „samo wyszło”, „przy okazji”. Okazje pojawiły się na Twojej drodze. Ale to Ty schyliłeś się, podniosłeś je, włożyłeś w nie pasję, ciężką pracę, upór i odniosłeś sukces. Czytelniku! Pomyśl o swoich marzeniach. Wiesz, po co są? Żeby je spełniać! Pomyśl o odwadze. Odwaga składa się z czterech elementów. Odwaga to zaufanie do siebie, ryzyko, decyzje i zaangażowanie. Te składowe — dążenie do sukcesu, pasja, praca, marzenia, odwaga — łączą się ze sobą w obraz spełnionego życia. Dają nam pełną moc możliwości. O tym właśnie opowiadał Jacek Walkiewicz słuchaczom TEDxWSB we wrześniu 2012 roku we Wrocławiu.

5 myśli nt. „Książki

 1. oze

  nie wiem czy czytanie coś daje, takie poradniki chyba nic nie wnoszą, porady w stylu jak zostać milionerem w jeden dzień, ma ktoś inne zdanie, raz kupiłem książkę o rozmowach kwalifikacyjnych i co już na pierwsze stronie było “wykorzystaj swoje znajomości” no to co to za poradnik, swoją siłą i umysłem, wiedzą, zdolnościami zwojuj świat czy znajomościami?

  1. Mateusz W. Autor wpisu

   Dzięki za komentarz, nawet krytyczny 🙂

   Każdy ma swoje zdanie, ale najlepiej opinie wydawać po zapoznaniu się z tytułami, które polecam, gdyż to książki trochę inne niż pozycje tzw. guru sprzedaży czy diamentowych sprzedawców MLM. Żadna książka nie może zawierać zestawu gotowych rozwiązań dla każdego, gdyż sytuacja każdego człowieka jest indywidualna. Natomiast z książek można wyciągać ciekawe lekcje, gdyż te które przedstawiłem zawierają zwykle interesujące historie ich twórców i wniosków jakie oni wyciągają ze swojego życia. Warto uczyć się na czyim przykładzie, kiedy doświadczymy podobnej sytuacji co autor będziemy pamiętali jakie wybory oni podjęli i jakie to skutki przyniosło. Jeszcze raz polecam, bo sam byłem sceptyczny, podobnie jak Ty.

 2. Anna

  Polecam “Jak inwestować i pomnażać oszczędności?” Macieja Samcika – to również kompendium wiedzy na temat finansów osobistych, od oszczędzania “na wszelki wypadek”, przez “wkład własny” do “oszczędzania na emeryturę”. Jest też o inwestowaniu na giełdzie, ale jak dla mnie to za wysokie progi 😉
  Pozdrawiam
  Anna

 3. Ewelina

  Lubię książki motywujące. Nawet jeśli nie stosuję się do rad w nich podanych to czuję się silniejsza i chętniejsza do działania. Kiedyś słyszałam mowę Jacka Walkiewicza, już nie pamiętam czego dotyczyła, wiem tylko, że była w niej mowa o kamperze 😉 Na pewno przeczytam jego książkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *