Recenzja książki “Droga do finansowej wolności”

przez | 29 grudnia 2013

Muszę przyznać, że powrót do literatury finansowej rozpocząłem od bardzo dobrego tytułu jakim jest książka Bodo Schafera “Droga do finansowej wolności”, którą jakiś czas temu zakupiłem wraz z kilkoma innymi tytułami, na temat których opinią także się podzielę na blogu. Zacząłem od tej książki, gdyż uznałem, iż jest ona najlepszym wprowadzeniem zarówno dla osób które zaczynają pracę i myślą nad swoimi finansami osobistymi i tym jak one mają wyglądać w przyszłości, ale także dla osób, które mają nawet spore doświadczenie i liczne sukcesy w tym obszarze. Bodo potrafił w łatwy i przyjemny sposób opisać i zobrazować nawet trudne zagadnienia jak psychologia ludzi w przypadku finansów osobistych i tematów takich jak inwestowanie na giełdzie czy w fundusze.

Droga do finansowej wolności - Bodo SchaferJeśli czytujemy wyłącznie blogi o finansach osobistych w internecie oraz interesuje nas zmiana własnej osoby z “maszynki do zarabiania pieniędzy” na kogoś kto ma pieniądze i dodatkowo potrafi je właściwie zainwestować to ten tytuł jest idealny. Nawet jeżeli masz już za sobą etap budowania funduszu awaryjnego i generowania comiesięcznych nadwyżek w swoim budżecie nadal warto przeczytać, gdyż tak jak już wspomniałem jest to encyklopedia finansów osobistych w pigułce. Jeśli jesteś na samym początku drogi do wolności i niezależności finansowej to już dziś powinieneś zaplanować przeczytanie tej książki – obiecuję że nikt nie pożałuje.

Książka “Droga do finansowej wolności” to koszt od 28 zł do 40 zł (w zależności od tego czy będzie to ebook czy papierowe wydanie). Za tą symboliczna, jak na książki o finansach, kwotę przeczytasz historię autora, który sam zmienił swoje podejście do finansów osobistych i pokaże jak Ty sam możesz to zrobić. Jak wielu innych ludzi, mimo posiadania dobrze opłacanej pracy pogrążył się się początkowo w długach. Po zmianie nastawienia do pieniędzy, konsekwentnie zwiększa swe dochody i stosuje odpowiednie formy oszczędzania i inwestowania pieniędzy, przez co staje się niezależny finansowo.

Wydaje mi się, że nie będzie osoby, której nie zadowoli książka Bodo Schafera “Droga do finansowej wolności”. Ja oceniam książkę na ocenę bardzo dobrą, kilka naprawdę ciekawych rzeczy, inne spojrzenie na oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy, przez co jestem w pełni zadowolony z treści.

7 myśli nt. „Recenzja książki “Droga do finansowej wolności”

 1. Krześmir

  Zapewne jak większość osób które już znają się na oszczędzaniu, podchodziłem do książki Bodo z dystansem. Spodziewałem się raczej psychologicznej gadki “śmiemiaczy” w stylu “Jak nie chcesz być biedny wstań teraz i zacznij robić to i to” jaką można znaleźć w wielu przeciętnych książkach motywujących. Jednak to co znalazłem w książce to kilka zasad które należy wcielić w życie, a jeśli tylko będziemy się ich trzymali zaprocentują nam szybciej niż myślimy. Polecam dla każdego.

 2. sybyan

  Tej akurat książki nie znam, ale kilka podobnych pozycji przerobiłem i sporo nowych strategii wcieliłem w życie. Mam jednak wrażenie, że w każdej z nich czegoś brakuje. Nauczyłem się oszczędzać, dość mądrze zainwestowałem swoje oszczędności, odkładam regularnie 10-15 % dochodów, nauczyłem się wielu innych rzeczy. To wszystko wspaniale mnie przygotowało do tego, żeby nie roztrwonić pieniędzy jeśli spadną mi z nieba, lub wygram w totka. Ale wciąż nie wszedłem szybki tor. Wciąż nie nauczyłem się zarabiać większych pieniędzy. Wiem że to tylko jeden z kilku elementów równania, ale bez niego do sukcesu dojść nie sposób… I czy ktoś z Was czytał książkę która radykalnie zmieniła Wasz sposób myślenia? Jeśli tak czekam na propozycje. Pozdrawiam

  1. Tomek

   Książkę oczywiście przeczytałem i zacząłem szukać rozwiązań bo ze zwykłej pracy nie bardzo można zarobić milionów …. I wtedy natknąłem się na świetną firmę która organizuje seminaria biznesowe , pokazują jak wcielić w życie krok po kroku to co zawarte jest w książce , mają sprawdzony sposób na biznes i o dziwo działa choć na początku w to w ogóle nie wierzyłem .. teraz jestem bardzo zadowolony , po prostu warto spróbować 🙂 jak byś był zainteresowany podam Ci na nich namiary napisz na email tomko31@op.pl pozdrawiam

 3. Mateusz W. Autor wpisu

  Jest bardzo wiele ciekawych książek o finansach, coraz więcej polskich autorów.

 4. InwEUstor

  Wygląda na to, że pozycja ciekawa, ale jak wszyscy wiedzą takie książki do łatwych lektur się nie zaliczają – tak czy siak, warto zaznaczyć 🙂

  1. Mateusz W. Autor wpisu

   Akurat tę książkę bardzo przyjemnie się czyta, polecam dla każdej osoby nawet zaczynającej przygodę z oszczędzaniem i planowaniem finansów osobistych. Jedynie dział o inwestowaniu nieco trudniejszy, ale tak to bardzo przyjemna pozycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *