Recenzja książki “Jak zadbać o własne finanse?”

przez | 30 stycznia 2015

Jesteś na początku drogi do wolności i niezależności finansowej? Jeśli odpowiedź brzmi “Tak” to w pierwszej kolejności powinieneś sięgnąć po ten tytuł – “Jak zadbać o własne finanse”, książka której autorem jest Marcin Iwuć. Autor również prowadzi bloga i tam także wspiera osoby chcące wyjść na prostą ze swoimi finansami. Jestem świeżo po lekturze i jestem zaskoczony jak lekko i przyjemnie czyta się wszystko co ma nam do przekazania Marcin. Dodatkowo w porównaniu z innymi pozycjami, bardzo dużo ciekawie zobrazowanych sytuacji powoduje, że z książki wyniosłem i zapamiętałem znacznie więcej niż zwykle po czytaniu książki.

Jak zadbać o własne finanse - Marcin Iwuć

Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej znajdziemy podstawy związane z finansami każdego z nas, tematy z którymi spotykamy się każdego dnia. Warto dodać, że Marcin skupił się tylko na naszych polskich realiach przez co poruszone są tematy występujące u nas, bez uogólniania. Natomiast druga część książki to przygotowane dziesięć kroków po których to my przejmiemy kontrolę nad naszymi finansami – zaczniemy panować nad naszymi pieniędzmi, które zaczną pracować na nas, wyjdziemy z długów i poczynimy pierwsze oszczędności.

Na naszym podwórku bardzo mało jest świeżych książek, które poruszają temat finansów osobistych. Jeśli chcesz zmienić swoje życie to najlepszym sposobem na sam początek będzie dokładne przestudiowanie książki Marcina Iwucia – “Jak zadbać o własne finanse?”. Książkę można kupić na Allegro i w księgarniach.

P.S. Aktualizacja: na blogu powstaje nowy dział “Książki“, w którym to znajdzie się lista polecanych przeze mnie książek finansowych, książek o rozwoju osobistym oraz książek z zakresu motywacji. Będą tam także książki, które zamierzam w niedługim czasie przeczytam. Zapraszam do zaglądania tam i również aktywnej dyskusji.

2 myśli nt. „Recenzja książki “Jak zadbać o własne finanse?”

  1. nejt

    znam książkę, popieram, że jest bardzo dobra, fajnie, lekko napisana także kto początkujący to faktycznie warto zwrócić uwagę na kilka “porad” 😉 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *